Formacionet zyrtare: Augsburg – Bayern Munich

Periskopi.com Sporti

Bayern Munich është rikthyer në fitore pas humbjes ndaj Borussia Monchengladbach dhe nuk po mendon për ndonjë gjë tjetër.

 

Bavarezët do të përballen me klubin e Augsburgit, të cilët për momentin janë në vendin e 12-të.

Me një fitore eventuale, Bayern do të shkëputej shtatë pikë nga përcjellësi më i afërt, Bayer Leverkusen.

Ky do të jetë formacioni zyrtar i Bayernit:

 

 

Ndërsa, Augsburg do të fillojë ndeshjen me këta lojtarë: