Valon Berisha fantastik për Fortunën, bën asistim brilant kur i duhej më së shumti skuadrës

Periskopi.com Sporti

Valon Berisha ka asistuar për golin e barazimit të Fortuna Dusseldorfit, në ndeshjen që është duke e zhvilluar kundër Augsburgut, shkruan Periskopi.

Një fitore sot e Fortunës dhe një humbje e ëerderit të Rashicës do t’ia siguronte skuadrës së Berishës mbijetesën edhe për një sezon.

Ylli i Kombëtares kosovare asistoi për Hennings në minutën e 26-të, me nikoqirët që barazuan pasi fillimisht Niederlechner kishte kaluar në epërsi mysafirët në minutën e 10-të. /Periskopi.com/