Zyrtare: VAR edhe në Premier League

Periskopi.com Sporti

Shumë kritika për shkak të mospërdorimit të VAR në Premier League.

E më në fund klubet kanë rënë dakord dhe kanë vendosur se që nga sezoni i ardhshëm, Video Assitant Referee do futet në kampionatin më atraktiv në botë.

Image may contain: text

Premier League ishte ndoshta një nga kampionatet e vetme që nuk kishte përdorimin e teknologjisë, por tani duket e domosodoshme për shkak të referimit të dobët nga gjyqtarët anglezë.

Kujtojmë se në Kampionatin Botëror nuk kishte asnjë gjyqtarë anglezë, pas përformancave të dobëta që kishin gjatë kampionatit./Periskopi/