I jashtëzakonshëm 18-vjeçari i Arsenalit, Martinelli me asistim brilant për Ceballos

Periskopi.com Sporti

Dani Ceballos ka shënuar golin e katërt për Arsenalin në ndeshjen e Europa Leagues kundër Standard Lieges.

Gabriel Martinelli, i cili realizoi dy golat e parë, asistoi në mënyrë brilant për Ceballosin, i cili shënoi një prej golave më të lehtë në karrierë në minutën e 57-të.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/

Kush është Gabriel Martinelli? 18-vjeçari fantastik brazilian që iu bashkua Arsenalit – shikoni pamjet

Periskopi.com Sporti

Arsenali e ka kompletuar transferimin e parë të verës – një lojtar për të cilin me siguri nuk keni dëgjuar kurrë më herët.

Sulmuesi 18-vjeçar brazilian, Gabriel Marinelli i është bashkuar “Topçinjëve” nga Ituano me kontratë afatgjate për një çmim të pacaktuar.

Fansat e Arsenalit mund të falen që nuk kanë dëgjuar për Martinellin, por fatmirësisht për ta, një llogari në Twitter ka postuar disa statistika të lojtarit.

p1depng67inrv1ilaegd1iab1osb9.jpg

p1depnrhtl18j41i1919ng489gp3b.jpg

p1depnsq6i11kbt9mcv212j01n9gf.jpg

p1depo2l6o1uel14jvmb0440nunh.jpg

p1depo337d1gup14qs1q7h14ue1incj.jpg

p1depo3l47jtf1q2avhierhvohl.jpg

p1depo45j8qdqa5n1lp519971pnjn.jpg

p1depo4jm11pqu17qlbtj1080sjtp.jpg

Shikoni aftësitë e tij në videon e mëposhtme. /Periskopi.com/

 

Zyrtare: Arsenali kompleton transferimin e parë të verës

Periskopi.com Sporti

Arsenali ka kompletuar transferimin e parë të verës dhe është talenti brazilian, Gabriel Martinelli.

Mesfushori i krahut konsiderohet të jetë talent mjaft premtues, derisa ai edhe në të kaluarën ka qenë i lidhur me një kalim në Londër, transmeton Periskopi.


Martinell kaloi në Londër nga Ituano, skuadër për të cilën ai debutoi si 16-vjeçar në nëntor të vitit 2017.

Kështu, ai bëhet përforcimi i parë i Arsenalit për këtë afat kalimtar.

Ai i kishte shënuar gjashtë gola në 14 ndeshje të zhvilluara gjatë sezonit të kaluar në Serie D me Ituanon. /Periskopi.com/