Zbulohet gjendja e Fergusonit pas humbjes që pësoi nga Gaethje

Periskopi.com Sporti

Tony Ferguson ishte dërguar me urgjencë në spital të dielën pas humbjes së tij nga Justin Gathje në UFC.

Fergusonin e kishin nisur drejt e në spital pasi pësoi lëndime të rënda, madje kishte edhe ënjtje të syrit të djathë nga grushtat e fuqishëm të Gaethje, shkruan Periskopi.

Image

Lufta u ndalua herët nga gjyqtari Herb Dean, dhe poashtu ai bëri thirrje për ndalimin e procedurave në raundin e pestë.

Kujtojmë që Ferguson ishte planifikuar të ndeshej me Khabibin por për shkak të pandemisë kjo nuk u bë e mundur. /Periskopi.com/

Image

Image

Image