Shpërthen ndeshja ku po luajnë Zhegrova e Xhaka, akordohet penallti për ndërhyrje pa top

Periskopi.com Sporti

Getafe ka barazuar rezultatin në ndeshjen e cila po zhvillohet në kuadër të Europa Leagues kundër Baselit.

Për zvicëranët duhet theksuar se nga minuta e parë po luajnë Edon Zhegrova dhe Taulant Xhaka.

Baseli ishte duke avancuar deri në minutën e 44-t, kur Mata barazoi nga penalltia që e shkaktoi Riberos pas një ndërhyrje pa top në zonën e Baselit.

Shikoni golin më poshtë. /Periskopi.com/