Georgina i komenton gruas së Messit, kjo ia kthen kështu

Periskopi.com Sporti

Georgina Rodriguez ka lënë mënjanë rivalitetin e Cristiano Ronaldos me Lionel Messin duke uruar djalin e yllit të Barcelonës me rastin e ditëlindjes.

Modelja 26-vjeçare komentoi në një postim të bërë nga nëna e Thiago Messi në ditëlindjen e tij të tetë.

Ronaldo dhe Messi kanë qenë kokë më kokë në La Liga nga 2009 deri në 2018, kur Ronaldo u largua nga Real Madridi. Përveç kësaj fakti që janë dy nga më të mirët në fushën e blertë i ka vendosur gjithmonë përballë njëri-tjetrit.

Por Georgina ka provuar se rivaliteti është zero jashtë fushës, pasi ajo ka një marrëdhënie shumë të mirë me bashkëshorten e Messit, Antonela Roccuzzo.

Krahas një fotografie të djalit të ditëlindjes Thiago me një bluzë të Barcelonës, mamaja e tre fëmijëve Roccuzzo shkroi fjalët më të ëmbla për të birin.

Rodriguez komentoi menjëherë duke shkruar: ‘Sa shpejt rriten. Urime!’ së bashku me një emoji zemre.

Kaq ka mjaftuar që fansat të fillojnë e të shprehin vlerësimet e tyre për këtë gjest të argjentinases.

Georgina pozon nga jahti luksoz i Cristianos – vëmendje marrin format trupore

Periskopi.com Sporti

E dashura e Cristiano Rondalos, Georgina Rodriguez, nuk ndalet së befasuari me pozat e saj duke treguar format trupore.

Kësaj radhe bukuroshja spanjolle ka publikuar disa fotografi me bikine nga udhtimi me yllin e Juventusit, Ronaldon, në Mesdhe.

26 vjeçarja së bashku me Ronaldon dhe katër fëmijët e portugezit po shijojnë pushimet në jahtin luksoz.

Shihni fotografitë më poshtë. /Periskopi

She has been soaking up the sunshine on holiday with Ronaldo

The Spanish beauty wowed her followers in a pink bikini

The model looked like she had little care in the world

Georginën e ‘tradhtojnë’ bikinit në pishinë

Periskopi.com Showbiz

Një detaj i kishte ikur Georginës në foton e fundit.

Georgina Rodriguez po vazhdon të qëndrojë e vetizoluar bashkë me Ronaldon dhe fëmijët.

Shtëpia e tyre luksoze u jep mundësi të merren me aktivitete të ndryshme, andaj nuk mërziten nga qëndrimi të mbyllur.

Partnerja e futbollistit publikoi një foto në pishinën e shtëpisë bashkë me Ronaldon dhe katër fëmijët e tyre

Sa me fat është Ronaldo që ka një grua si Georgina

Periskopi.com Showbiz

Georgina është paraqitur shumë e ‘nxehtë’ në imazhi e fundit.

Georgina është në lidhje me Cristiano Ronaldon që nga viti 201. Bukuroshja është mjaft e pranishme në titujt e mediave rozë.

Ajo minuta më parë ka publikuar një fotografi në llogarinë e saj në Instagram ku posedon një numër mjaft të madh të ndjekësve, një shifër afro 13 milionë.

E veshur me një fustan ngjyrë të kaltër të hapur në pjesën e pasme, modelja ka vënë të pasmet e formësuara në plan të parë.

Portugalia e shkatërron Serbinë, Georgina në mbështetje të Ronaldos

Periskopi.com Showbiz

Mbrëmë u zhvillua ndeshja ndërmjet Serbisë dhe Portugalisë në kuadër të grupeve për kualifikimet në Kampionatin Europian.

Portugalia e shkatërroj Serbinë, duke i shënuar 4 herë si mysafirë e duke pranuar 2 gola, për të marrë tre pikë të vlefshme në grupin B.

Në qendër të vëmendjes ishte edhe Cristiano Ronaldo, i cili luajti për 90 minuta, duke shënuar 1 gol.

Gruaja e tij, modelja Georgina Rodriguez njihet si një tifoze e flaktë e burrit të saj, ajo edhe njëherë nëpërmjet një Instastory ka mbështetur Ronaldon, i cili tregoi një formë të mirë në këtë ndeshje.

Georgina është shtatzënë, Ronaldo do të bëhet baba për herë të pestë

Periskopi.com Sporti

Cristiano Ronaldo do të bëhet baba për herë të pestë.

Ditën e sotme po përflitet se e fejuara e tij, Georgina Rodriguez është sërish shtatzënë.

Çifti nuk e ka konfirmuar ende lajmin i cili po përhapet me shpejtësi.

Kujtojmë që në vitin 2017, Georgina solli në jetë fëmijën e katërt të Ronaldos.

Ronaldo dhe Georgina puthje pasionante në jaht luksoz

Periskopi.com Showbiz

Cristiano Ronaldo dhe e fejuara e tij Georgina Rodriguez kanë festuar natën e ndërrimit të viteve në Dubai. Dhe ndërsa përgatiteshin për mbërritjen e Vitit të Ri, çifti vendosi të pushonte në një jaht luksoz.

Georgina dhe Ronaldo ndanë disa momente me fansat. Futbollisti publikoi në Instagram një foto ndërsa shkëmbente një puthje pasionante me modelen.

Ata dukeshin shumë të lumtur në krahët e njëri-tjetrit. Ndërsa me to në jaht ishte edhe djali i 33-vjeçarit, Cristiano Jr.

Ronaldo prezent në tribuna me Georginan, shijon ndeshjen e Juventusit

Periskopi.com Sporti

Cristiano Ronaldo po gëzon momente të lumturisë në Torino të Italisë.

Ai me të dashurën e tij Georgina Rodriguez janë shfaqur në tribunën VIP të stadiumit Allianz në Torino.

Ronaldo zgjodhi një fanellë të bardhë me një sako ngjyrë të kaftë.

Gorgina në anën tjetër me flokë të thejshtë e bluzë të zezë u duk mjaft thjeshtë, por tejet bukur në këtë paraqitje.

Ronaldo ishte i suspenduar për këtë ndeshje dhe nuk pati mundësi të luante për Juventusin në ndeshjen ndaj Young Boys.

Mungesa e Ronaldos nuk u ndje aspak në fushë, pasi torinezët triumfuan thellësisht ndaj Young Boys.

Ronaldo dhe e dashura e tij

Periskopi.com Showbiz

Ai nuk ka shënuar ende edhe pse ka zbritur tre herë në fushë nën fanellën e Juventus, por kjo nuk do të thotë që Cristiano Ronaldo nuk po shijon klimën italiane.

Kampionatet do të ndërpriten nga kombëtaret dhe Ronaldo ka vendosur që këtë pushim mos ta kalojë me Portugalinë por me të dashurën e tij Georgina Rodriguez.

Ronaldo dhe Georgina janë fotografuar në brigjet italiane teksa marrin rreze në një jaht dhe përveç CR7-ës, ajo që bie në sy janë format e 24-vjeçares.

Edhe pse nënë e një vajze disa muajshe, Georgina duket mahnitëse dhe në formë perfekte që çdo kush do e kishte zili.

Epo, ylli 33-vjeçar si duket ka preokupime tjera tani përveç golave…

 

Georgina e dëshmon edhe një herë se nuk ka nevojë për Ronaldon

Periskopi.com Showbiz

Ish-modelja argjentinase, Georgina Rodrigez, duket se po ia del shumë mirë edhe pa ndihmën e yllit portugez, Cristiano Ronaldo.

Ajo është një financiere në jetën e saj dhe shpenzimet për të blerë rrobat e saj i përballon pa ndihmën e Ronaldos.

Image

Asaj i pëlqen të jetë e pavarur, edhe pse ka në krah një nga lojtarët më të mirë të planetit dhe nga sportistët më të pasur.

Image

Georgina tani ka tërhequr vëmendjen edhe në Itali, pas kalimit të Ronaldos te Juventusi.

Image

Derisa Mendes dhe Perez po “luftojnë” për Cristianon, shikoni çfarë po bën ai me Georginan

Periskopi.com Lajme

Georgina Rodriguez ka thyer heshtjen, duke publikuar fotot e para që prej kur ka filluar të përflitet për një largim të Ronaldos nga Real Madridi.

Vetë portugezi nuk ka postuar asnjë foto në Instagram, ku është mjaft aktiv – gjëja e fundit është flamuri i Portugalisë që e kishte postuar pas eliminimit nga Botërori, gjashtë ditë më parë.

Kurse, tashmë në rrugët e Torinos kanë filluar të shiten fanellat me numrin e portugezit.

Përkundër mungesës së një reagimi nga Ronaldo, të njëjtën gjë nuk e ka bërë edhe e dashura e tij Georgina, që publikoi dy foto nga pushimet e tyre.

Agjenti i Ronaldos Jorge Mendes dhe presidenti i Realit, Florentino Perez, janë takuar sërish dje, derisa Perez për Ronaldon dëshiron së paku 150 milionë euro. /Insporti.com