Gjinekologu i njohur merr pjesë në samitin e Ambasadorëve të Paqes për Evropën Juglindore

Periskopi.com Lajme

Gjinekologu i njohur Dr. Dërgut Aliu, i cili është edhe drejtor i Spitalit Lindja në Prishtinë, po merr pjesë në samitin e Ambasadorëve të Paqës për Evropën Juglindore.

Me këtë rast Aliu ka takuar disa personalitete të njohura ndërkombëtare dhe rajonale. Ai i ka dhuruar flamurin e Kosovës drejtorit të gazetës së njohur amerikane ‘Ëashington Times’, Thomas McDevitt.

Aliu është takuar edhe me ambasadorin Kristofer Hill, me kandidatin për kryeministër të Kosovës Albin Kurti, si dhe me politikanë të tjerë nga Kosova.

Mjeku Dërgut Aliu është përzgjedhur ambasador i paqës sivjet nga Federata e për Paqe për Evropën dhe Lindjen e Mesme. /Gazeta Shneta/