Grezda drejt largimit nga Skocia, transferohet në Francë

Periskopi.com Sporti

Pas sezonit jo shumë të mirë në radhët e Glasgow Rangers, e ardhmja e Eros Grezdës mund të jetë në kampionatin francez të futbollit.

Sikurse raporton “Scottish Sun” për të interesohen Stade Brestois që do të luajë këtë vit në Ligue 1 dhe Dijon.

Grezda u transferua vitin e kaluar në radhët e gjigantëve skocez por nuk ka mundur të bindë Steven Gerrard t’i japë minuta për të luajtur.

Klubi skocez për të larguar anësorin e talentuar do të pranonte jo më pak se 1.5 milionë funte pasi shpenzoi 2 milionë të tillë për transferimin e tij nga Osijeku.

Mbetet për t’u parë se çfarë do të ndodhë por lojtari i Kombëtares shqiptare mund të përshëndesë kampionatin skocez vetëm pas një viti që ka luajtur në të.

Frank Lampard zbulon mesazhet që ka shkëmbyer me Steven Gerrard pasi të dy morën rolin e trajnerit

Periskopi.com Sporti

Frank Lampard dhe Steven Gerrard kishin karrierë të madhe si futbollist, ndërsa tani që të dy kryejnë punën e trajnerit

Legjenda e Chelseat është trajner i Derby Countyt, ndërsa legjenda e Liverpoolit e drejton skuadrën e Rangers.

”Kur ju keni qenë kompetitiv për një kohë të gjatë si lojtar juve ju mungon aksioni. Është diçka që u desh të bëja dhe nuk mund të stabilizohesha për jetën e lehtë kur aty ishte një mundësi të vija dhe të bëja këtë,” ka thënë Lampard.

”Unë dhe Steven po shkruanim mesazhe të martën duke diskutuar jetën e çmendur në menaxhment dhe si e shohim të dy.

”Ne jemi të dy të njejtë, po e shijojmë secilin minutë të saj. Është e çuditshme, nuk mund të ndaleni sepse dëshironi t’ia dilni, kështu ndjehem unë,”. /Periskopi/

Gerrard paralajmëron lojtarët e tij para përballjes me ekipin shqiptar nga Shkupi

Periskopi.com Sporti

Steven Gerrard ka paralajmëruar lojtarët e tij se nuk ka kurrfarë shfajësimi në rast se nuk ka arrijnë të eliminojnë klubin minor të Maqedonisë FK Shkupi.

Në Ibrox, skuadra skoceze Glasgow Rangers e kishte fituar takimin e parë me rezultatin 2-0 në raundin e parë të Ligës së Evropës.

Temperaturat e larta që po mbretërojnë në ballkan kanë shqetësuar lojtarët e ekipit skocez por edhe vet trajnerin Gerrard, raportoi “DailyMail”, transmeton Periskopi.

“Të gjitha justifikimet nuk çojnë pesh tek unë dhe ato janë për lojtarë të tipit të skuadrave të vogla”, tha Gerrard.

“Nuk do të jetë lehtë edhe për ata sepse nuk kanë luajtur shumë ndeshje gjatë vikendeve”.

Nëse skuadra e Gerrard arrin ta eliminojë ekipin maqedon, atëherë në raundin tjetër do të përballet me ekipin kroat Osijek.

“Ne nuk jemi këtu të shfaqim vetë-besim të lartë”, thotë Gerrard. “Është një lojë e Ligës së Evropës. Është shumë e rëndësishme që ju të tregoni respekt ndaj atyre që e meritojnë”./Periskopi/

Steven Gerrard has warned Rangers that there is no excuse for failing to finish off  FK Shkupi

Gerrard's Ibrox side hold a 2-0 lead from their Europa League first qualifying round first leg

Gerrard wants to avoid a repeat of last year's exit to Luxembourg-based Progres Niederkorn