Të braktisësh Barcelonën për të shkuar në Kinë, ky është Paulinho

Periskopi.com Sporti

Guangzhou Evergrande ka njoftuar se ka arritur të blejë nga Barcelona mesfushorin Paulinho.

Mendohet se katalanasit kanë pranuar 50 milionë euro nga klubi kinez, por i duan të gjitha përnjëherësh, ndërsa Guangzhou duan që pagesën ta bëjnë me këste.

Mësohet se kinezët i kanë ofruar brazilianit plot 15 milionë euro në sezon. Paulinho luajti vetëm një sezon te Barcelona dhe u paraqit shumë mirë, duke u bërë golashënuesi i tretë më i mirë i ekipit që fitoi sezonin e kaluar kampionatin spanjoll dhe Kupën e Mbretit.

Paulinho iku andej nga erdhi dhe kthehet te ai klub nga i cili u largua: Guangzhou Evergrande.