Çfarë goditjeje: Gundogan ngulitë topin në rrjetën e Chelseat

Periskopi.com Sporti

Xhiroja e 17’të e Premierligës angleze po i vë në ballafaqim dy nga skuadrat pretendente per titullin e kësa lige, përkatëisht skuadrën londineze, Chelsea kundër Manchester Cityt, përcjell Periskopi.

Aktualisht kur po luhet minuta e 18’të e takimit, ‘qytetarët’ kanë shënuar golin e avantazhit.

Autor i golit për skuadrën e Guardiolës është mesfushori gjerman, Ilkay Gundogan.

Shihni golin. /Periskopi

https://twitter.com/LyndioSport/status/1345774299634925569

Dyshja përfekte e Cityt: Sterling asiston, Gundogan shënon

Periskopi.com Sporti

Manchester City dhe West Brom po zhvillojnë sonte takimin e tyre në kuadër të xhiros së 13’të të Premierligës angleze, shkruan Periskopi.

Kur po zhvillohet minuta e 30’të e ndeshjes, ‘qytetarët’ kanë arritur ta shënojnë golin e epërsise, ku rrjetën e gjeti turku me pasaportë gjermane, Ilkay Gundogan, pas një superasisti të Sterlingut.

Shihni golin. /Periskopi

https://twitter.com/noob_fcb/status/1338945162173624320