Hapja e pikave të shitjes në Veri-reagon Gjuriq

Periskopi.com Lajme

I ashtuquajturi Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar ndaj vendimit të Kosovës për të hapur pika të shitjes në komunat veriore.

Sipas tij, kjo e ka konfirmuar papërgjegjshmërinë e politikës së Hashim Thaçit, transmeton Indeksonline.

Ai ka thënë se bashkëngjitja e Luginës së Preshevës me Kosovën është një ëndërr e rreme.

“Hapja e pikave të reja të shitjes nuk mund të ndihmojë Hashim Thaçin në karrierën e tij politike, e as qytetarët në Kosovë të cilët duan të jetojnë në paqe dhe siguri.”, tha Gjuriq.