Pas fitores ndaj Leeds, Kane thyen një rekord në Premierligë

Periskopi.com Sporti

Pas fitores ndaj Leeds me rezultat 3-0, Tottenham është ngritur në vendin e 3-të në Premierligë.

 

Harry Kane në këtë ndeshje kontribuoi në 2 gola duke shënuar njërin dhe duke asistuar për Son Heung-min.

Kështu, ai u bë lojtari më i shpejtë në Premierligë që arrin të shënoi 10 gola dhe të regjistroi 10 asistime, pas vetëm 16 ndeshjeve të luajtura.

Sezonin e kaluar, 27 vjeçari shënoi 18 gola në 29 paraqitje, ndërsa kishte vetëm, 2 asistime.

Son dhe Kane po tregojnë se janë një dyshe shumë e mirë dhe po vazhdojnë ta asistojnë njëri tjetrin pothuajse në çdo ndeshje

Keane ngulitë topin në rrjet me supergoditje, ja sa metra largësi ishte nga porta

Periskopi.com Sporti

Sot në kuadër të xhiros së 12’të të Premierligës angleze po zhvillohet ndeshja ndërmjet Crystal Palace dhe Tottenham Hotspur, ku këta të fundit janë duke avancuar me rezultat 0:1, përcjell Periskopi.

Autor i golit për klubin e Mourinhos është anglezi, Harry Kane, i cili shënoi nga 25 yard, saktësisht nga 22 metra largësi.

Shihni golin. /Periskopi

https://twitter.com/i/status/1338131642309894144