Harry Maguire shkund Irlandën në miqësore

Periskopi.com Sporti

Anglia ka kaluar në epërsi kundër Irlandës në ndeshjen miqësore që është duke u luajtur aktualisht.

Pas një krosimi në zonë nga këndorja, topi u spastrua, por nga krosimi i dytë Harry Maguire kërceu më së larti dhe dërgoi topin në rrjetë në minutën e 18-të.

Shikoni golin më poshtë. /Periskopi.com/

 

Man United barazon kundër Newcastlet, shënon mbrojtësi më i shtrenjtë në histori

Periskopi.com Sporti

Manchester United ka barazuar rezultatin kundër Neëcastle Unitedit në 1-1.

Harry Maguire ka qëlluar me kokë rrjetën, pas një asistimi nga Juan Mata në zonë nga këndorja.

Maguire shënoi në minutën e 23-të, pasi Shaw kishte kaluar Newcastlen në epërsi në minutën e dytë me një autogol.

Shikoni golin e Maguire më poshtë. /Periskopi.com/

 

Ndërhyrja brutale e Maguire ndaj danezit: Përveç kartonit të kuq ia solli edhe humbjen Anglisë mbrëmë

Periskopi.com Sporti

Dy netë në një burg grek, një humbje 6-1 në shtëpi nga Tottenham dhe tani një karton i kuq për Anglinë në Wembley; “A mund të jetë ndokush më i pafat se Maguire?”

Nuk është çudi që Harry Maguire, kapiteni i Manchester United dhe mbrojtësi më i shtrenjtë në botë, dukej një njeri i thyer kur u largua nga terreni i Wembley pas vetëm gjysmë ore të kësaj humbjeje në Ligën e Kombeve,  pas një ndërnhyrjeje të ashpër.

Kështu, me 1 lojtarë më pak në fushë, Danimarka arriti që ta bëne surprizën ndaj këtyre të fundit, duke fituar 0-1.

 

Shihni ndërhyrjen e Maguire. /Periskopi

U raportua se u rrah me një grup shqiptarësh, zbulohet e vërteta për Harry Maguire

Periskopi.com Sporti

Futbollisti i Manchester United, Harry Maguire, ditë më parë ishte përfshirë në një rrahje që kishte ndodhur në Greqi.

Madje futbollisti për këtë kishte akuzuar një grup shqiptarësh duke thënë se i kishin ngacmuar motrën.

Mirëpo siç duket e vërteta është ndryshe, pasi që një shofer që ishte dëshmitar në këtë incident ka rrëfyer ngjarjen.

Ai ka treguar se Maguire me disa persona tjerë kishin filluar të shanin policinë, ku pastaj edhe i kishin sulmuar ata.

Po ashtu, është treguar se gjatë arrestimit të tyre, kishin bërë mjaftë rezistencë duke ju shkaktuar edhe lëndime policëve.

Maguire thyen heshtjen pas përleshjes me ‘gangsterët’ shqiptarë dhe policinë në Greqi: U frikësova për jetën time

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Harry Maguire ka thënë se frikësohej për jetën e tij kur policia greke e arrestoi javën e kaluar, pasi mendoi se po kidnapohej.

Anglezi ka thënë për ”BBC Sport” se policët e veshur në rroba civile nuk e identifikuan veten dhe ndalën minibusin e grupit të tij në Mikonos të Greqisë, e hodhën jashtë automjetit dhe e goditën në këmbë duke i thënë se karriera e tij kishte marrë fund, transmeton Periskopi.

27-vjecari tha se ai u mundua të ikte i prangosur sepse nuk kishte ide kush ishin personat.

Të martën, Maguire u dënua me 21 muaj burg të pezulluar.

Ai u gjet fajtor për shkaktim të lëndimeve trupore, tentativë për ryshfet, dhunë kundër punonjësve publik dhe ofendime pas arrestimit në Mikonos.

Maguire i emocionuar filloi të përlotet në intervistën për ”BBC” kur foli për verdiktin e gjykatës, teksa tha se ”nuk mund ta besonte”.

”Nuk ndjehem se duhet t’i kërkoj falje ndokujt,” u shpreh ai.

”Qartazi situata e ka bërë të vështirë për një prej klubeve më të mëdha në botë, kështu që pendohem që i futa në këtë situatë fansat, por nuk bëra asgjë gabim.

”E gjeta veten në një situatë që ka mundur t’i ndodhte kujtdo.”

I pyetur sa keq ishte i lënduar, Maguire tha: ”Ata më goditën shumë në këmbë. Nuk ishte në mendjen time. Isha aq shumë në panikë. Frikë. I frikësuar për jetën time.”

Kujtojmë se gjithcka filloi kur disa ”gangsterë’ shqiptarë iu afruan motrës së Maguire, Daisyt në një lokal, dhe kur ajo e refuzoi njërin prej tyre, personi në fjalë e therri atë me thikë në krahëror, duke nxitur reagimin e mbrojtësit.

U raportua se Daisy gjithashtu ishte droguar me një substancë që tundon ndjenjat seksuale. /Periskopi.com/

Rrahja në Greqi: Shqiptari dyshohet se injektoi drogë që e shfrenoi seksualisht motrën e Maguire

Periskopi.com Sporti

Motrës së Harry Maguiret filluan t’i rrotullohen sytë pasi u injektua me “drogë dhunimi”, ka thënë një mik i familjes në gjykatën greke sot.

Dy burra shqiptarë iu afruan Daisyt, motrës së Maguire, në Mikonos të Greqisë, të enjten teksa vëllai i tij dhe shokët shkuan për të blerë hamburgerë, transmeton Periskopi.

Por e fejuara e Maguire, Fern Haëkins pastaj e kuptoi se sytë e Daisyt po i rrotulloheshin prapa kokës, derisa kapiteni i Man Unitedit dhe disa shokë të tij nxituan për të ndihmuar.

Maguire u shpall fajtor për sulm ndaj policisë, rezistim ndaj arrestimit dhe tentativë për të dhënë ryshfet, duke u dënuar me 21 muaj e 10 ditë burg, por të cilat do t’i mbajë në liri nëse nuk bën ndonjë krim tjetër në tri vitet e ardhshme.

Para verdiktit të gjykatës, miku i familjes, Ashden Morley tha: “Ne mbajtëm Daisyn. Ajo filloi të dridhej dhe po i rrotulloheshin sytë, vajzat po bërtisnin.

“Njerëzit po vinin dhe po pyesnin cka ndodhi, pati shumë tollovi.”

Kujtojmë se “The Sun” raportoi së fundmi se një shqiptar therri me thikë në krah Daisyn, pasi ajo e refuzoi atë.

Avokati i lojtarit, Alexis Anagnostakis tha në gjykatë se Maguire u sulmua nga “një grup shqiptarësh” dhe pastaj u keqtrajtua nga policia.

Maguire sqarohet në Instagram pas përleshjes me policinë dhe ‘gangsterin’ shqiptar që ia plagosi motrën

Periskopi.com Sporti

Kapiteni i Manchester Unitedit, Harry Maguire është dënuar me burg të pezulluar pas arrestimit në Greqi javën e kaluar.

27-vjecari, i cili u largua nga skuadra e Kombëtares pas verdiktit, u dënua me 21 muaj e 10 ditë në burg të pezulluar për tri vite.

Maguire u gjet fajtor për tentativë ryshfeti, shkaktim të lëndimeve trupore, dhunë kundër punonjësve publik dhe ofendime, pas arrestimit të tij në Ishullin grek të Siros.

Dënimi është pezulluar me tri vite për shkak se ky është rasti i parë që Maguire thyen ligjin, me lojtarin që i mohon të gjitha akuzat.

“The Sun” ditë më parë raportoi se gjithcka filloi kur një “gangster” shqiptar i përcjellur nga të tjerë, iu afrua motrës së Maguire për të biseduar, dhe pasi ajo e refuzoi atë, ai e therri me thikë në krahëror, gjë që nxiti reagimin e futbollistit, i cili pastaj u përfshi në fërkime edhe me policinë.

Dhe tash ka reaguar vetë Maguire me një postim në Instagram, ku ka shkruar: “Tri gjërat që nuk mund të fshihen: dielli, hëna dhe e vërteta. – Buddha.” /Periskopi.com/

p1egkm6lpbacejj11mbe1itn1qpod.jpg

A do të burgoset Maguire pasi u përlesh me ‘gangsterin’ shqiptar që ia plagosi motrën?

Periskopi.com Sporti

Kapiteni i Manchester Unitedit, Harry Maguire, i ka kaluar dy netët e fundit në paraburgim, pasi u arrestua gjatë pushimeve me familje dhe miq në ishullin grek, Mykonos.

Policia greke ka thënë se përfaqësuesi i kombëtares së Anglisë ishte acaruar edhe me një oficer i cili kishte tentuar ta ndalte përleshjen mes tij dhe një “gangsteri” shqiptar, i cili thuhet se therri me thikë motrën e Maguire, pasi ajo e refuzoi atë, transmeton Periskopi.

Maguire i mohon akuzat për sulm të rëndë dhe për ryshfet.

Zannis Panayotakopoulos, avokat në Mykonos, ka thënë se akuzat me të cilat përballet Maguire shkelje e vogël dhe assesi prej shkeljeve më të rënda.

“Reshfeti është krim shumë serioz në Greqi. Por unë besoj se tani është bërë shkelje e vogël. Dënimi më i rëndë mund të jetë pesë vjet burgim dhe një gjobë”, tha avokati grek.

“Por shumica e këtyre krimeve përfundojnë me gjoba të larta dhe assesi me burgim. Në Greqi, në sistemi tonë ligjor, ne kemi mundësi të dytë”, shtoi ai.

Harry Maguire përleshet me ‘gangsterin’ shqiptar që ia plagosi motrën pasi e refuzoi në një lokal në Greqi

Periskopi.com Sporti

Harry Maguire u arrestua pasi u mundua ta ndihmonte motrën e tij që u therr në krahëror nga një biznesmen shqiptar.

Burimet për “The Sun” potencojnë se yli i Manchester Unitedit ishte me partneren, Fern Haëkins në një bar në Mikonos të Greqisë të enjten, kur motrës së tij iu afruan një grup shqiptarësh, transmeton Periskopi.

Njëri prej personave, i përshkruar nga burimet si “gangster”, filloi të fliste me Daisyn.

Dhe kur ajo e refuzoi, ai e shpoi me një vegël të mprehtë duke shkaktuar gjakderdhje, që pastaj kaloi në alivanosje.

Harry pastaj u përfshi para se të fillonte përleshja.

Një burim është shprehur për “The Sun”: “Harry e pa cka po ndodhte dhe iu kundërpërgjigj atyre, teksa gjërat u tensionuan.

“Ai u mundua të largohej nga aty me një taksi. Por përfundoi duke argumentuar me disa policë civil, duke përfunduar në stacion policor.”

Maguire, 27-vjecar, dhe miqtë e tij kishin shprehur frustrimin një ditë më parë pasi stafi i atij bari refuzoi të ndërmerrte masa kundër disa personave që po talleshin me të.

Pas arrestimit, ai kaloi natën në stacionin policor të Mikonos, teksa thuhet se është rikthyer në Ishull të dielën.

Ja faturat me shumat marramendëse të Maguire në Greqi

Periskopi.com Sporti

Harry Maguire, kapiteni (nuk dihet edhe për sa kohë) i Manchester United, ka pasur disa probleme gjatë pushimeve në Mykonos, ku është ndaluar nga policia vendase dhe më pas është lëshuar pas një përplasje me turistë të tjerë.

Në Angli, natyrisht, nuk flitet për gjë tjetër dhe mediat vazhdojnë të publikojnë detaje të reja në lidhje me çështjen.

I fundit ka ardhur nga The Sun dhe ka lidhje me llogarinë e paguar nga Maguire dhe shokët e tij në një lokal. Sipas së përditshmes britanike, ata kanë shpenzuar rreth 70 mijë euro në harkun e pesë orëve.

Ndoshta do të kishin bërë më mirë t’i kursenin ato para, duke parë se, siç ka zbuluar Daily Mail, telashi ku ka hyrë në Greqi mund t’i kushtojë shtrenjtë atij.

Nëse shpallet fajtor, në fakt, ai rrezikon deri në tre vite burg. Ose mund të arrijë një marrëveshje për të paguar një gjobë rreth 100 mijë euro. Rroga e një jave për të, ka kujtuar Daily Mail.

Por portofoli është problemi i fundit i Maguire, i cili rrezikon seriozisht të humbasë shiritin e kapitenit të United, që i është dhënë një vit pas transferimit të tij te Djajtë e Kuq.

Maguire shkakton skandal në pushime: Godet policin grek, më pas arrestohet

Periskopi.com Sporti

Ylli anglez i Manchester United, Harry Maguire ndodhet për pushime në Greqi, atje ku ai ka shkaktuar skandal, duke abuzuar verbalisht dhe më pas duke goditur oficerin grek.

Ai goditi policing grek pastaj i kërkoi atij ryshfet, shkruan The Sun, transmeton Periskopi.

It was uploaded 18 hours ago before the bust-up

Qendërmbrojtësi i Unitedit u arrestua me dy burra të tjerë, pas zënkës që shkaktuan në një bar të ishullit grek, Mykonos, ku policisë iu desh të ndërhynte.

One of the group Maguire was with being led into court on Syros Greek Police escort one of the men in Syros today

Policia në San Siro bëri të ditur se, dosja është hapur kundër të treve – pretenduan dhunë ndaj zyrtarëve, dëmtime trupore dhe përpjekje ryshfeti.

Kujtojme së, Maguire u emërua kapiten në janar të këtij viti pas largimit të Ashley Young në Inter Milan. Por pozicioni i tij si kapiten tani mund të vihet në dyshim pas arrestimit të tij. /Periskopi

Videoja nga paraqitja e Maguire kundër Chelseat është aq e keqe, saqë ka shkuar viral

Periskopi.com Sporti

Harry Maguire pati një pasdite për ta harruar, teksa Manchester Unitedi u eleminua nga FA Cup nga Chelsea.

27-vjecari shënoi një autogol, me Unitedin që u mposht 3-1 në gjysmëfinalen e kompeticionit.

Maguire, i cili u transferua tek Unitedi për rreth 90 milionë euro nga Leicesteri, absolutisht nuk i ka përmbushur pritshmëritë as nga afër, transmeton Periskopi.

Autogoli i tij kundër Chelseat nuk ishte momenti më i keq i tij në ndeshje.

Qendërmbrojtësi shkoi viral në rrjetet sociale, pasi u mundua të luante një top nga mbrojtja, po gjuajti direkt e në këmbët e Marcos Alonsos.

Shikoni më poshtë.

Ndërsa, më poshtë mund të gjeni videon nga gafet e tjera të Maguire në ndeshje. /Periskopi.com/

80-milionëshi i Man Unitedit më shumë si 80-centësh, markoi bashkëlojtarin teksa shënoi Southamptoni

Periskopi.com Sporti

Manchester United ka pësuar nëj gol të dhimbshëm në minutën e 96-të kundër Southamptonit, të hënën mbrëma.

“Djajt e Kuq” patën mundësinë të rrëmbenin vendin e parë me një fitore kundër “Shenjëtorëve”, por u desh të pajtohen me vendin e pestë, prapa Chelseat dhe Leicesterit, pas barazimit 2-2 në “Old Trafford”, transmeton Periskopi.

Kapiteni i Unitedit, Harry Maguire e ka gjetur veten në epiqendër të kritikave, pasi disa kënde të golit të barazimit tregojnë ish-yllin e Leicesterit duke e markuar bashkëlojtarin, para se topi t’i fluturonte mbi kokë.

Anglezi, në mënyrë të pashpjegueshme, bëri presion drejt Aaron Wan-Bissakas, madje shkoi aq larg sa e kapi, teksa Jack Stephens lejohet të vazhdojë i pamarkuar.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/

Solskjaer në kërkim të partnerit ideal pë Maguire – këta janë tre emra në listë

Periskopi.com Sporti

Manchester United është në kërkim të një mbrojtësi të ri përpara sezonit të ardhshëm me Solskjaer duke paraqitur një listë të shkurtër për menaxherët që të zgjedhin. Përveç Nathan Ake nga Bournemouth dhe Tyrone Mings nga Aston Villa, është edhe Alessio Romagnoli, kapiteni i Milanit që tërhoqi interesin e trajnerit të Djajve të Kuq.

Solskjaer: "Decisione giusta cedere Lukaku e Sanchez" - Corriere ...

Eshtë ESPN ajo që shkruan se klubi i “Old Trafford” ka identifikuar tre mbrojtës që mund të bashkoheshin me Harry Maguire sezonin e ardhshëm.

United could land Nathan Ake in a cut-price deal this summer

Nathan Ake

United kanë qenë admirues afatgjatë e holandezit – por edhe Chelsea dhe Manchester City janë të interesuar. Ai ka bërë 27 paraqitje në Premier League këtë sezon. Raportohet se Bournemouth është i gatshëm të dëgjojë ofertat për 25-vjeçarin këtë verë, sidomos pasi janë të dëshpëruar për të arkëtuar pasi u goditën fort nga koronavirusi. Kuptohet që ai vlerësohet nga klubi rreth 40 milion sterlina. Solskjaer pati një bisedë pas lojës me Ake pas fitores 5-2 të United ndaj Bournemouth. Dhe tifozët janë të bindur që trajneri i Djajve të Kuq i tha atij që i duhej një qendërmbrojtës me këmbë të majtë.

Tyrone Mings joined Aston Villa from Bournemouth last year

Tyrone Mings

Një tjetër mundësi për Solskjaer besohet të jetë mbrojtësi Aston Villa Mings. Villans pagoi 20 milion sterlina për të nënshkruar 27-vjeçarin nga Bournemouth verën e kaluar. Ai ka bërë 31 paraqitje në të gjitha garat për ekipin e Dean Smith. Por me Aston Villa në zonën e ftohtë, Mings mund të tundohet për të ikur.

Alessio Romagnoli could pair up with Harry Maguire next season

Alessio Romagnoli

E fundit, por jo më pak e rëndësishëm, kapiteni i Milanit, Romagnoli. Manchester United u interesua shumë për italianin në 2018 dhe më pas përsëri në verën e vitit 2019. Mund të jetë hera e tretë me fat për Djajtë e Kuq, pasi ata kërkojnë ta tërheqin nga Milani.

Mbrojtësi është nën kontratë me klubin deri në vitin 2022, por mund të mos rinovojë për t’u larguar që këtë verë, edhe pse duhen të paktën 50 milionë euro. Edhe Atletico Madrid është interesuar gjithashtu.

Zbulohen fjalët frustruese me të cilat Maguire iu drejtua Shaw mbrëmë gjatë ndeshjes

Periskopi.com Sporti

Zbulohen fjalët frustruese me të cilat Maguire iu drejtua Shaw mbrëmë gjatë ndeshjes

Fansat e Manchester Unitedit janë të ngazëllyer me një video ku shihet Harry Maguire duke i bërtitur Luke Shaw, gjatë fitores 3-0 të klubit kundër Sheffield Unitedit, të mërkurën, transmeton Periskopi.

Në tribuna të zbrazëta, mikrofonët kapën fjalët e kapitenit të Man Unitedit me të cilat iu drejtua mbrojtësit të majtë.

“Koncentrohu dreqin,” dëgjohet duke i thënë ai, me Shaw që kishte mungesë koncentrimi, teksa kjo për pak t’i kushtonte Unitedit me humbjen e topit.

Fansat janë të ngazëllyer me këtë fakt, pasi tash e një kohë kanë qenë në kërkim të një lideri të zëshëm në zhveshtore. /Periskopi.com/

 

Videoja mizore e fansave të Manchester United për Maguire ka shkuar viral

Periskopi.com Sporti

Analistët e futbollit në WhoScored.com, i kanë dhënë Harry Maguire një vlerësim me notën 7,12 për shfaqjet e tij në Premier Ligë, këtë sezon.

Sidoqoftë, Maguire nuk ka arritur të bindë një pjesë të fansave të Man United – që ai me të vërtetë ka vlejtur me një çmim prej 80 milion.

Kështu videoja e titulluar ‘Harry Maguire 2019/2020’, e cila po paraqet momentet më të dobëta në mbrojtje dhe se si ai humbet para topit, tashmë ka shkuar viral.

Periskopi më poshtë jua sjell videon. /Periskopi

https://twitter.com/JackLUHG_/status/1264547041197334529

Shpëtoi pa u ndëshkuar, Maguire shpjegon pse e goditi Batshuayin

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Manchester United, Harry Maguire tha se nuk e pati ndërmend të lëndojë Michy Batshuayi pas një goditje të frikshme në ndeshjen e së hënës kundër Chelseat.

Maguire doli jashtë vijave të fushës e më pas goditi në pjesën gjenitale sulmuesin belg me këmbë, duke i shkaktuar një tronditje.

Incidenti shpëtoi pa u ndëshkuar nga VAR, me anglezin që gjetin rrugën e rrjetës më pasë për fitoren 0:2, përcjell lajmi.net.

”Unë e di që e godita atë dhe ndjeva se ai do të binte mbi mua dhe reagimi im natyral ishte të drejtoja këmbën time për ta ndaluar atë”, tha ai për Sky Sports pas lojës.

“Nuk ishte një goditje e fortë dhe nuk ishte me qëllim. Mendoj se është vendimi i duhur. E dija se do ta godisja atë por që nuk kisha qëllim ta lëndoja. Ishte thjesht një reagim natyral. Unë i kërkova falje dhe ishte mirë që gjyqtari kuptoi”.

Mbrojtësi më i shtrenjtë në histori me fjalë fantastike për Kosovën: Faleminderit për pritjen e jashtëzakonshme

Periskopi.com Sporti

Kombëtarja e Anglisë u tregua e pamëshirshme ndaj Kosovës, të cilën e mposhti me rezultat 4-0 midis “Fadil Vokrrit”, të dielën mbrëma.

Përballja u zhvillua në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020 në Grupin A, por nuk pati shumë rëndësi pasi Çekia dhe Anglia tashmë kishin siguruar pjesmarrjen në Kampionatin Evropian, shkruan Periskopi.

Sidoqoftë, anglezët kanë mbetur të fascinuar nga pritja e “Dardanëve”.

E ndër ata që ka reaguar është edhe mbrojtësi më i shtrenjtë në glob, Harry Maguire.

“Kosovë, ka qenë kënaqësi. Faleminderit për pritjen e jashtëzakonshme. Vend i bukur, njerëz të dashur. Paqi fat në të ardhmen,” ka shkruar ylli i Manchester Unitedit. /Periskopi.com/

Maguire zbulon shkakun e humbjes së Anglisë nga Çekia – nuk shëron ‘plagët’ e kosovarëve

Periskopi.com Sporti

Harry Maguire ka zbuluar një nga arsyet që Anglia humbi ndeshjen kundër Çekisë.

Kombëtarja e Anglisë është mposhtur për herë të parë në 10 vitet e fundit në një ndeshje eliminatore, në ndeshjen e luajtur në Pragë.

Kjo humbje e Anglisë i bëri më shumë dëm Kosovës, sesa vet kombëtares angleze, kurse lidhur me disfatën ka folur edhe Maguire, i cili ka identifikuar një problem të madh.

“Ne kemi sjell nivelin tonë të futbollit në klube tek kombëtarja. Ishte ndeshje e vështirë” ka thënë Maguire, duke insistuar se forma e dobët me klubet ka ndikuar tek Kombëtarja, transmeton lajmi.net.

“Në pjesën e dytë kontrolluam ndeshjen më shumë se në të parën, por ne pranuam dy gola të lehtë dhe ata fituan ndeshjen. Duhet të përmirësohemi” ka thënë tutje mbrojtësi më i shtrenjtë në botë.

Anglia dhe Çekia numërojnë nga 12 pikë në krye të grupit A, por anglezët kanë një ndeshje më pak të luajtur.

Momenti kur Jadon Sancho e la për ‘të vdekur’ mbrojtësin më të shtrenjtë në histori

Periskopi.com Sporti

Momenti kur Jadon Sancho e la për ‘të vdekur’ mbrojtësin më të shtrenjtë në histori

Anglia vijon përgatitjet për sfidën e së shtunës, atë ndaj Bullgarisë për kualifikueset e Euro 2020.

Teksa në stërvitje është filmuar një episod tepër interesant.

Klasi i Jadon Sancho është vënë përballë mbrojtësit më të shtrenjtë në botë, Harry Maguire. Fundi është i paparë, mbrojtësi i Manchester United bie në tokë i trullosur nga lëvizjet e shpejta të talentit anglez.

Këtu merr kuptim vlera e vërtetë e një lojtari 19-vjeçar si Sancho, që ul në gjunjë një mur të vërtetë si Maguire.