Huawei Mate 30 do të ketë dy kamera 40MP?

Periskopi.com Tech & Auto

Huawei pritet të sjellë në vjeshtë Mate 30 dhe Mate 30 Pro, dhe telefonat duhet të kenë një modul kamerë në pjesën e pasme.

Sipas @ rodent950, modeli standard do të përdorë një sistem kamerash 40MP + 40MP + 8MP.

Sensori 40MP do të ketë një madhësi prej 1/1.5 “dhe një hapje prej f/1.6, por mund të jetë edhe më i madh – f/1.4. Sensori kryesor do të ketë RYYB piksel, ngjashëm te telefoni Huawei P30 Pro, si dhe do të mbështesë funksione të ndryshme të lenteve Cine.

Kamera e dytë 40MP do të jetë përgjegjëse për xhirime ultra të gjera, teksa  kamera për selfi është 8MP dhe vjen me zmadhim 5X.

Specifikimet e tjera të telefonit Huawei Mate 30 përfshijnë çipin Kirin 985, modemin e integruar 5G, mbushjen me shpejtësi 55W dhe atë pa tel 10W.

 

Zbulohen detajet teknike rreth Huawei Mate 20 Pro

Periskopi.com Tech & Auto

Celulari i ardhshëm i smartfonëve të Huawei vjen në vjeshtë. Thashethemet zbulojnë detajet e para teknike.

Telefoni i ardhshëm i Huawei Mate 20 Pro mund të ketë një ekran të lakuar, ngjashëm memodelet e Samsung.

Paneli OLED do të vijë nga prodhuesi kinez BOE dhe do të ketë një sensor të integruar të gjurmëve të gishtave.

Mate 20 Pro nuk do të jetë telefoni i parë Huawei me një ekran OLED të lakuar.

Huawei Mate RS Porsche Design i paraqitur vitin e kaluar tashmë kishte një panel të tillë.

Ashtu si P20 Pro, Mate 20 Pro ka një aparat të trefishtë në anën e pasme.

Përveç kësaj, dy kamera janë instaluar në pjesën e përparme, edhe pse ende është e paqartë se pse duhet të përdoren.

Telefoni i mençur thuhet gjithashtu se ka një teknologji të re të ngarkimit të shpejtë që mund të sjellë deri në 40 watt (10V/4A).

Kështu, karikuesi i telefonit inteligjent do të japë dy herë më shumë energji sesa P20.