Sulmuesi turk befason me deklaratën: ‘I pashë shumë herë Rooneyn duke pirë si i çmendur dhe Gerrardin duke vallëzuar i zhveshur’

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i klubit turk Denizlispor, Hugo Rodallega pretendon se ai shpesh e ka parë Wayne Rooneyn “duke pirë si çmendur” dhe Steven Gerrard “duke vallëzuar në një bar topless”.

Sulmuesi 34 vjecar këtë e ka zbuluar gjatë një Instagram Live, ku duke folur me mikun e tij kolumbian, ai tha: “Njerëzit nuk e dinë sa herë unë u përplasa me Rooneyn në Manchester pasi ai kishte pirë si një i çmendur ose se sa herë e pashë Gerrardin duke vallëzuar pa këmishë …”

“Ata janë qenie njerëzore, nuk ka asgjë të keqe”, tha Hugo, transmeton Periskopi.

 The striker made the revelation during a chat on Instagram Live with pal and fellow footballer Johan Arango

“Unë mund të numëroj me një dorë numrin e futbollistëve që nuk pinë. Të gjithë, të gjithë ne, dalim dhe pimë.

Ndërsa vazhdon të tregoj se nuk ka asgjë të keqe në këtë pasi edhe atij i pëlqen të pi e të vallëzoj.

 

“Unë e kam thënë gjithmonë. Më pëlqen të pi dhe vallëzoj. Unë dua të kërcej salsa.

“Nuk ka asgjë të keqe në këtë. Unë e di që jemi futbollistë, por edhe ne jemi qenie njerëzore.”

Kujtojmë që Rodellega u transferua në Turqi në vitin 2015 me një kalim në Akhisar Belediyespor i cili u pasua nga një magji në Trabzonspor. Sulmuesi më pas iu bashkua Denizlispor. /Periskopi