‘Sulltanesha Hyrrem’ provokon fansat nga ishujt Maldive

Periskopi.com Showbiz

Meryem Uzerli nuk ka dyshim se është aktorja e juaj e preferuar e cila ka rrëmbyer zemrat e publikut shqiptar, shkruan lajmi.net

Ajo famën më të madhe e fitoi me serialin turk “Sulltan Sylejman”, në rolin e sulltaneshës Hyrrem. Që nga atëherë Uzerli vazhdon të jetë e dashur dhe shumë e ndjekur nga fansat.

Në llogarinë e saj, Instagram numëron mbi 4 milionë ndjekës për të cilët sjell imazhe të njëpasnjëshme dhe mjaft atraktive.

Ajo është duke shijuar pushimet në ishujt Maldive e që vjen tejet në formë në imazhin e publikuar në bikini.

Për rolin si ‘Sulltanesha Hyrrem’, ajo mori kritika shumë pozitive dhe u vlerësua me disa çmime.

https://www.instagram.com/p/BprL3dsApIh/

Hyrremi zbulon prejardhjen e gjyshes së saj, nuk është turke (Foto)

Periskopi.com Uncategorized

Personazhi i Hyrremit në serialin turk “Sulltani i madhërishën” ishte ai që bërë më shumë përshtypje te shqiptarët.

E aktorja që e ka luajtur këtë rol, Meryem Uzerli akoma ndiqet nga shqiptarët e njihet me këtë rol. Kjo e fundit ka publikuar një imazh në llogarinë e saj në “Instagram” nga Kroacia, e përmes këtij imazhi ajo ka zbuluar edhe origjinën e largët të saj.

“E dinit, që stërgjyshja ime është nga Kroacia” ka shkruar ajo.