Ylli i Barcelonës milioner, por shumë i thjesht, udhëton me metro

Periskopi.com Sporti

Ylli i Barcelonës, Andre Ter Stegen është shumë i thjesht si personalitet.

Kur ai u transferua ne Barcelonë, zgjodhi një banesë në qendër të qytetit, ndryshe nga yjet e tjerë që banojnë në perferi, larg zhurmës dhe presionit të fansave.

Se gjermani është djalosh i thjesht, u pa dje kur ai është parë duke udhëtuar me metro nga Barcelona për në lagjen e Gracias.

Shpeshherë ai shihet duke udhëtuar në këmbë rrugëve të qytetit, ndërsa vikendit udhëton edhe me një skuter që ka vlerë të ulët./Periskopi/