Portieri sirian ka shkuar viral, ‘luan volejboll me topin’ në vend se ta godas atë

Periskopi.com Sporti

Zonja dhe Zotërinj, njihuni me portierin sirian 28- vjeçar, Ibrahim Alma, që është bërë një sensacion në rrjetet sociale.

Alma ka luajtur për një numër skuadrash të Premier Ligës siriane ndër vite, duke përfshirë Al-Ëahda, Al-Shorta dhe Al-Ëathba, ku ka bërë 61 paraqitje për ekipin e tij kombëtar që nga 2012.

Megjithatë, shumë nga fansat futbolldashës e njohin portierin për teknikën e tij të pabesueshme, duke grushtuar topin me duar, në vend se ta godas atë me këmbë.

Për më shumë, shihni videon më poshtë./ Periskopi