Vdes gazetari Ibrahim Sefedini

Periskopi.com Lajme

Ka ndërruar jetë gazetari Ibrahim Sefidini sot në moshën 51 vjeçare.

Ai ka qenë korrespondent i Kohës Ditore nga Vitia për disa vjet me radhë dhe po ashtu ka qenë pjesë e shoqërisë civile në këtë komunë, njofton Klan Kosova.

Sefedini vuante nga një sëmundje e rëndë prej të cilës po trajtohej në Francë.