E pëson keq futbollisti i njohur, dëmton organin gjenital gjatë ndeshjes

Periskopi.com Sporti

Ylli i ligës së Belgjikës, Igor Plastun u bë senzacion i rrjeteve sociale, kjo pasi u përplas me portierin, Thomas Kaminski – për të pësuar kështu një goditje në organin gjenital, transmeton Periskopi.

Mbrojtësi i Gent pati nevojë për qepje, dhe mori vëmendjen e të gjithëve pasi vrojtoi dëmin gjatë rrugës kur po ecte duke dalë jashtë fushe.

Thomas Kaminski collided with Plastun which led to the member damage

Gent star Igor Plastun needed stitches after his own goalkeeper kneed him in the groin

Kujtojmë se, Pastun iu bashkua klubit GENT nga bullgarët Ludogorets për 450,000 £ në vitin 2018. /Periskopi