Shfaqen sërish imazhet e Galaxy S20 online

Periskopi.com Tech & Auto

Tashmë kemi parë tashmë konceptet vizuale të Galaxy S20 dhe S20 +, por këtu është një grup i ri i imazheve për të rifreskuar kujtesën.

Galaxy S20 (lart) dhe Galaxy S20 + (më poshtë) do të jenë të disponueshëm në ngjyrat Cosmic Black, Cosmic Blue dhe Cloud Blue, sipas raportit të ri.

Raporti përmend gjithashtu që ata do të kushtojnë diku mes 899 €, pikës fillestare të Galaxy S20 dhe deri në 1,099 €, çmimi fillestar për Galaxy S20 +.

Të dy pajisjet do të marrin pjesën e tyre të vëmendjes më 11 shkurt, në ngjarjen e lansimit Unpacked, duke ndarë titujt me telefonin të dytë të palosshëm Samsung.

 

Koreja Veriore kthehet kah rruga e Trumpit, çmonton arsenalin bërthamor

Periskopi.com Lajme

Imazhet satelitore kanë sygjeruar se Pheniani është duke iu përgjigjur me përpikmëri marrëveshjës së qershorit me Trumpin. Koreja Veriore është duke vazhduar çmontimin e tërësishëm të programit bërthamor.

Observatori satelitor i Shteteve të Bashkuara të Amerikës e ka konfirmuar një gjë të tillë.

Më 20 korrik, sateliti Sohae ka lëshuar disa imazhe që tregojnë çmontimin e një ndërtese që ishte përdorur për të mbledhur mjetet hapësinore dhe një sistem për testimin e motorit me raketa, raportoi “DW”, transmeton Periskopi.

Imazhet satelitore sygjerojnë se lideri i Koresë Veriore është duke iu përmbajtur marrëveshjes së nënshkruar në qershor me Presidentin e SHBA-së Donald Trump.

“Këto objekte besohet se kanë luajtur një rol të rëndësishëm në zhvillimin e teknologjisë së programit të raketave balistike të Veriut, këto përpjekje përfaqësojnë besimin e rëndësishëm që ka shprehur Koreja Veriore”, deklaruar zyrtarë të bazës 38 në Uashington.

Por në një postim të hënën në Twiterin e tij, Trump ishte i mërzitur nga progresi i ngadalshëm të Koresë Veriore në çmontimin e arsenalit ushtarak bërthamor.

“Gabim, shumë i lumtur!”, tha ai. “Një raketë nuk është nisur nga Koreja e Veriut qe 9 muaj, gjithashtu nuk ka teste bërthamore. Japonia është e lumtur, e gjithë Azia është e lumtur”, shtoi Trump./Periskopi/