Derbi i zjarrtë sonte në ‘San Siro’: Formacionet e mundshme Inter – Real Madrid

Periskopi.com Sporti

Sonte do zhvillohet super sfida mes Interit dhe Real Madridit, e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

“Neurazurët” kërkojnë ‘hakmarrje’, meqenëse në ndeshjen e kaluar u mposhtën në “Santiago Bernabeu”.

Kurse, “Los Blancos” duan vetëm pikët e plota sepse kërkojnë ta sigurojnë kualifikimin në raundin tjetër, kualifikim të cilin as Interi nuk e ka siguruar.

Formacionet e mundshme:

Inter (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, bastoni; Hakimi, Barella, Gagliardini, Vidal, Perisic; Lukaku, Martinez.

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Carvajal, Varane, Nacho, Mendy, Modric, Casemiro, Kroos; Rodrygo, Mariano, Hazard.

Përballja e ‘zjarrtë’ zhvillohet në “San Siro” dhe nis në ora 21:00.