Vdes ish- futbollisti i FC Ballkanit, pas infektimit me koronavirus

Periskopi.com Sporti

Gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë ish futbollisti i FC Ballkanit, Skënder Kuqi, i cili ishte i prekur nga koronavirusi.

I ndjeri kishte rezoltuar pozitiv më 24 korrik dhe ishte i hospitalizuar në Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit.

Klubi i Ballkanit i ka shprehur ngushëllime familjes Kuqi, duke thënë se Skënderi do përkujtohet përherë me respekt nga qytetarët e Suharekës për kontributin e tij ndër vite në lëmin e sportit.

“E nderuara familje Kuqi!

Me dhembje morëm lajmin për ndarjen nga jeta të ish futbollistit të FC Ballkani, z. Skender Kuqi.

Skender Kuqi, do të përkujtohet përherë me respekt nga qytetarët e Suharekës për kontributin e tij ndër vite në lëmin e sportit.

Në emër të klubit, ju lutem pranoni ngushëllimet për ndarjen nga jeta të më të dashurit tuaj”