Matoshi: Partia-shtet shkollat i mbanë mbyllur, hoxhallarët, priftat e doktorët me poste po ia mbajnë zhagun

Periskopi.com Lajme

Ish- këshilltari i Ramush Haradinajt, Halil Matoshi ka drejtuar akuza ndaj Lëvizjes Vetëvendosje.

Ai ka shkruar se partia shtet, po i mban shkollat e mbyllura, derisa sipas tij, bizneset e dërmuara po i ndëshkon edhe më shumë.

Matoshi vlerēson se edhe hoxhallarët, priftërinjtë dhe doktorët me poste, po ia mbajnë zhagun.

Reagimi i plotë:

Sondazhet i ka n’terezi.
Me Kohën ka armëpushim.

Hoxhallarēt, priftat e doktorat me poste, po ia majnë zhagun.
Militantat janë n’frontin e shamjeve t’ulta e egërshane!
Shkollat munen me ndiku në vetëdijësim.
I mbân mshelë.
Bizneset e dërmume i ndëshkon hala.
Partia-shtet!
Qeveria e rrxueme!?