Romeo gjerman, i çmendur nga dashuria, i ngjitet murit të burgut për të takuar ish të dashurën

Periskopi.com Lajme

Një adoleshent gjerman, i dashuruar marrëzisht, e tejkaloi Romeon e Shekspirit duke iu ngjitur murit të një burgu femrash, 4 metra të lartë dhe arriti deri në dritaren me hekura të qelisës së ish-të dashurës së tij.

Mirëpo, pas kësaj, 18-vjeçari nuk pranonte të zbriste poshtë dhe u desh që zjarrfikësit në veri të Gjermanisë të përdornin një shkallë për ta shpëtuar.

Shtypi gjerman njoftoi se ish- e dashura, edhe ajo 18 vjeçe, ishte ndarë me të nga telefoni, pak para se ai të bënte këtë.

Adoleshenti ishte gjysëm i zhveshur, dukshëm për të shmangur kapjen e rrobave nëpër telat me gjemba. Tani ai mund të përballet me ndjekje penale për shkeljen që bëri.

Një zëdhënës i burgut të të rinjve në Vechta në Lower Saxoni, tha se i riu ishte i dëshpëruar dhe donte të bindte ish-të dashurën që të ndërronte mendje. Ai ia arriti që të ngjitej deri në dritaren e katit të parë.

Djaloshi pati si avantazh një llambë rruge për t’u ngjitur në mur, kështu që tani autoritetet e kanë mbështjellë llambën me tela me gjemba, njoftoi kanali televiziv NDR.

Nuk është e qartë pse djali nuk prenotoi një vizitë në burg në vend që të t’i hynte kësaj aventure javën e kaluar. Nuk u dhanë më shumë detaje rreth tij apo së burgosurës në moshë të re që ai u përpoq të takonte dhe është e paqartë nëse përpjekja e tij pati sukses.

24-vjeçarja rrahet brutalisht nga ish i dashuri xheloz, pamje tmerruese

Periskopi.com Lajme

Burri xheloz rrahu aq rëndë ish të dashurën e tij sa ajo kaloi një muaj në gjendje kome.

Britney Bashforth u rrah më 13 prill të këtij viti nga ish i dashuri i saj Shaka Williams.

Ajo mbeti me gjakderdhje të mëlçisë dhe shpretkës, tetë brinjë të thyera, një hundë dhe nofull të thyer dhe mavijosje të gjerë në të gjithë trupin e saj.

Bashforth ka thënë që jeta e saj ishte “shkatërruar” nga Williams, i cili është babai i fëmijës së saj.

“Shaka Williams pothuajse më vrau, unë jam me fat që jam gjallë. Unë kam jetuar në këtë marrëdhënie të dhunshme për dy vjet, dhe sulmi i tij i fundit ndaj meje ishte më i keqi”, u shpreh ajo.

24-vjeçarja ka thënë që ajo ka vuajtur nga ankthi, depresioni dhe humbja e flokëve që nga sulmi.

Gjithë kjo kishte ardhur pasi Bashforth kishte kaluar një natë në shtëpi me miqtë dhe një fqinj të saj. Shaka Williams, 31 vjeçar është burgosur për 10 vjet.