Vdes ish-lojtari i Real Madridit

Periskopi.com Sporti

Një lajm i trishtë ka ardhur për Real Madridin ditën e sotme. Isidro Brunet është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare.

Brunet ka luajtur për Real Madridin gjatë sezonit 1957-1958, ku ndihmoi ekipin të fitonte Kupën e tretë Europiane.

Lajmi u bë i ditur nga klubi Real Madrid përmes rrjeteve sociale.

isidro

“Real Madrid i shpreh ngushëllimet më të thella familjes dhe miqve të tij” thuhet në postimin e klubit spanjoll”.