Milani po e ndërprenë kontratën me Ivan Strinic

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i majtë i Milanit, Ivan Strinic, thuhet se ka arritur marrëveshje mbi përfundimin e kontratës së tij.

Sipas Sky Sport Italia, vendimi i papritur për ta ndërprerë kontratën është marrë dje në mes të lojtarit dhe klubit.

Mediumi italian më tej bën të ditur se bisedimet janë duke vazhduar, por që lojtari me shumë gjasë do të largohet.

Strinic u bashkua me Milanin nga Sampdoria në verën e kaluar, duke nënshkruar një marrëveshje dyvjeçare, por nuk arriti të bëjë asnjë paraqitje pasi dolën probleme me zemër.

Ljtari 31-vjeçar për më shumë është i detyruar të largohet nga Rossonerët shkaku i arritjes së Theo Hernandez nga Real Madridi.

Para transferimit së tij në San Siro, finalisti i Kupës së Botës me Kroacinë luajti për Napolin dhe Sampdoria, duke punuar me Marco Giampaolo në këtë të fundit.

 

Lojtari i Milanit ka probleme me zemër

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i krahut të majtë, Ivan Strinic, i cili erdhi në këtë verë nga Sampdoria si transferim i lirë në Milani, ka probleme shëndetësore të zemrës.

Kroati i cili ishte vazhdimisht në formacionin bazë me Kroacinë në Kupën e Botës deri në finale, është diagnostikuar me probleme në zemër.

Ai do t’i ndalojë të gjitha aktivitet sportive për t’i bërë testet e tjera të zemrës.