Videoja me titullin ‘Jamal Lewis, mirësevjen në Liverpool’ tregon pse Kloppi sot bëri ofertë 11 milionëshe për të

Periskopi.com Sporti

Si përmirësohet një skuadër që ka grumbulluar 99 pikë brenda një sezoni në Premier League dhe ka fituar titullin?

Në fakt, do të jetë shumë e vështirë për Jurgen Kloppin ta përforcojë këtë 11-she, transmeton Periskopi.

Sipas “The Athletic”, të enjten pasdite, “Të Kuq” kanë bërë një ofertë prej 11 milionë eurovë për mbrojtësin e majtë të Norwich Cityt, Jamal Lewis.

p1ef299q3t1o93p62orbr8smr4d.jpg

Raporti potencon se Klopp është admirues i madh i Leëis dhe lojtari do të pranonte të luante fillimisht si rezervist i Andy Robertsonit, teksa tashmë po mendon për një transferim në “Anfield”.

Por cka do t’i sillte Liverpoolit ky futbollist?

Epo, videoja që uron mirëseardhjen e tij në “Merseyside” tregon saktësisht pse Kloppi e dëshiron. /Periskopi.com/