Ndeshja e fundit mes Atletico Madridit dhe Barcelonës do të mbahet mend gjatë: Messi e Suarez më brutal se kurrë ndaj Joao Felix

Periskopi.com Sporti

Ndeshja e fundit mes Atletico Madridit dhe Barcelonës nuk shkoi si më së miri, anipse katalunasit arritën të fitonin me një rezultat jo fort bindës 0:1.

Por, nuk është rezultati për çfarë do të mbahet mend kjo ndeshje, është diçka tjetër.

Natën e 1 dhjetorit 2019 arritëm ta shohim Messin me agresiv se kurrë, ai u ndesh me Joao Felix përleshje në të cilën u përfshi edhe Suarez, shkruan Periskopi.

Kujtojmë që, La Liga do ta sjellë sonte derbin e javës së 32-të ndërmjet Barcelonës dhe Atletico Madridit. Gjiganti katalunas nuk guxon të gabojë ndaj “Los Colchoneros”  nëse dëshiron të vazhdojë ta kërkojë titullin e kampionit.

Shihni videon më poshtë./Periskopi