Jonida Vokshi Archives - Periskopi

Jonida i tha se do bëhet baba, Besniku bën reagimin epik

Periskopi.com Showbiz

Çifti shumë i komentuar në media dhe i dashur për publikun, Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi, ishin mbrëmjen e sotme të ftuar në Soiree. Dyshja kanë folur rreth lidhjes së tyre, që nga fillimi deri te martesa dhe shtatzënia e aktores.

Besniku ka treguar në studio si e ka pritur momentin kur Jonida i ka treguar se do të bëhet baba. Fillimisht ai ka menduar se e shoqja po bënte shaka dhe nuk i ka pëlqyer që ajo po bënte shaka të atilla, ndërsa më pas ka shkuar në lokal dhe vetëm ka pirë birra duke menduar.

“Kam qenë në një ndër lojërat e Kosovës edhe shumë zhurmë aty, më vjen një sms, më thotë “Hë si po kalon”, aty dhe s’ka valë dhe thashë ku e gjeti kjo të më shkruajë në lojë, pastaj më tha “Kujdes se do bëhesh baba, mos pi shumë birra”, edhe e pashë iher telefonin, i thashë “A po bën shaka?”, kjo vetëm qeshte, i thashë ky është humori më i keq që ke bërë. Më bëri shumë nervoz, u irritova se thashë pse bën kështu humori. Jonida më çoi një foto të një testi që kishte bërë edhe për një moment krejt stadiumi më është bërë “auuuuuu”. Dola, e lashë lojën, kam shkuar me një lokal edhe jam ulur vetëm, iu kam thënë më lini vetëm dhe kam pirë një birrë, disa birra, kam nejt një orë dhe veç kam menduar. S’di ta tregoj ç’kam menduar, të gjitha mendimet më vinin në kokë”, ka treguar ai.

Jonida Vokshi ndanë disa imazhe nga dasma

Periskopi.com Showbiz

Jonida Vokshi të shtunën i dha fund beqarisë.

Jonida Vokshi javën që lam pas i dha fund beqarisë, të shtunën ajo kurorëzoj martesë me aktorin Besnik Krapin.

Në një dasmë të organizuar në Golem çifti kishin ftuar edhe miqtë nga estrada për ta bërë edhe më të paharruar këtë natë.

Pak çaste më parë Jonida ndau disa imazhe nga festa dhe shkroi “Falënderimi i fundit shkon për zotin që më ka bekuar me Besnik Krapin, në jetën time”.

Vallëzimin e parë si të martuar Jonida e bën në fustan princeshash

Periskopi.com Showbiz

Pas ceremonisë së martesës që u mbajt buzë detit, në prani të miqve dhe familjarëve, Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi vijuan me pjesën e dytë, atë të festës.

Moderatorja ndërroi fustanin për të veshur një tjetër të bardhë por të fryrë, që e tregonte si princeshë.

E veçanta e fustanit ishin mëngët tyl dhe dekolteja e hapur. Besniku mbante të njëjtin kpostum veshur ndërsa doli për dore em Jonidën në pistën ku do të kërcenin këngën e tyre të parë si burrë e grua.

Çifti kishte përgatitur një koreografi mjaft të këndshme dhe nuk e dimë nëse kishin bërë apo jo prova, por dukeshin super!

Jonida kishte kapur flokët bisht dhe dukej shumë e thjeshtë, ashtu siç e shohim gjithnjë.

 

View this post on Instagram

 

Djegia e shamisë së beqarit? @jonidavokshiofficial @besnikkrapi Video: @elonaduro

A post shared by Xing.al (@xing.al) on

 

View this post on Instagram

 

Kërcimi i Jonidës dhe Besnikut?

A post shared by Xing.al (@xing.al) on

Kjo është e ftuara VIP që kapi buqetën me lule në dasmën e Jonidës me Besnikun

Periskopi.com Showbiz

Në ceremoninë martesore të Jonida Vokshit nuk mungoi as rituali hedhjes së buqetës së lulëve.

Ajo që kapi lulet ishte pikërisht mikja e ngushtë e saj, aktorja Olta Daku.

Simbolika e këtij rituali, tregon se vajza beqare që kap lulet ka rradhën të martohet së shpejti.

Kështu e ‘djeg’ atmosferën Elvana Gjata, për dasmën e Jonida Vokshit

Periskopi.com Showbiz

Mbrëmë u organizua dasma e aktores Jonida Vokshi me producentin Besnik Krapi, shkruan Indeksonline.

E në këtë dasëm nuk kishte si të mungonte mikesha e ngushtë e Jonidës, këngëtarja Elvana Gjata, të cilës edhe ju dha një rol mjaft i rëndësishëm në dasëm.

Ajo i lexoi betimet dhe ishte ndër protagonistet në dasëm, duke marë parasysh edhe shoqërinë që ka me aktorën që mbrëmë i dha fund beqarisë.

Atmosfera ishte shumë e mirë dhe të pranishmit u argëtuan, e në një moment Elvana me nusen filluan kërcimin i cili duket se do të mbetet gjatë në memorien e tyre.

Fotografi nga dasma e bukur e Jonida Vokshit me Besnik Krapin

Periskopi.com Showbiz

Çifti shumë i dashur për publikun, Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi, kanë kurorëzuar dashurinë e tyre disa vjeçare në martesë.

Në një ceremoni ëndrrash, buzë detit, ku nuk mungonin detajet e shumta, çifti dukeshin më të lumtur se kurrë në këtë ditë të tyren.

Çifti u celebruan nga këngëtarja Elvana Gjata, ndërsa Jonida kishte zgjedhur një fustan të ngushtë për ceremoninë e betimit, i cili i nxirrte në pah format e trupit.

 

Në një ceremoni të bukur, martohen Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi

Periskopi.com Showbiz

Bukuroshja shqiptare, Jonida Vokshi dhe partneri i saj, Besnik Krapi, e kanë kurorëzuar me martesë lidhjen e tyre.

Çifti i popullarizuar i skenës u njohën gjatë xhirimeve të hit serialit komik, “O Sa Mirë”, ndërsa lidhja e tyre u konfirmua vetëm disa muaj më parë.

Pagesat për biletat e Barileva Turist nga tani mund t’i realizoni në pikat e CAPITAL RIA

Pasi e bënë publike lidhjen e tyre, ata njoftuan edhe për datën e dasmës, të cilën kishin vendosur ta bënin në shtator.

Në rrjetet sociale janë shpërndarë disa fotografi dhe video nga dita e rëndësishme e jetës së tyre, të cilën e kanë zbukuruar më shumë edhe shumë yje të njohura me prezencën e tyre.

Është raportuar se pas martesës, moderatorja dhe aktori do të jetojnë në Kosovë.

 

View this post on Instagram

 

Urime @jonidavokshiofficial x @besnikkrapi ❤??

A post shared by ???? ???? ?? ???????|???????♡ (@onlyelvana) on

 

View this post on Instagram

 

My baby is shining today in her best friend’s wedding??

A post shared by ???? ? ???????… (@elvanawifey) on

 

View this post on Instagram

 

I just can’t describe their friendship??they’re so happy?

A post shared by The Girl next door? (@elvanasguard) on

Besniku dhe Jonida argëtohen edhe në festivalin PriFest

Periskopi.com Showbiz

Ata tashmë janë ndër çiftet më të përfolur të skenës sonë të filmit dhe dashurinë e tyre e shprehin edhe në publik.

Javë më parë Jonida Vokshi ka treguar se është në romancën me të dashurin, Besnik Krapin, aktorin dhe producent e njohur nga Kosova.

Madje, çifti ka treguar se tashmë edhe se do të martohen gjatë muajit shtator të këtij viti, por nuk është ditur se ku do të jetojnë pas kurorëzimit.

Dyshja së fundi ishte edhe në festivalin e filmit në kryeqytet, PriFest, ku bukuroshja ishte edhe prezantuese e natës finale.

Ata kanë realizuar edhe një skenë interesante, ku zeshkania ec në shkallët e teatrit kombëtar të Kosovës gjersa i dashuri e vërshëllen nga pas.