Momenti kur Coutinho poshtërohet brutalisht nga ylli i Tottenhamit gjatë ndeshjes Brazil – Argjentinë

Periskopi.com Sporti

Do të faleshit nëse do të thonit se nuk keni dëgjuar asnjëherë për Juan Foyth.

Argjentinasi u transferua te Tottenhami dy vite më parë për 8 milionë euro, por ka dështuar ta stabilizojë veten në formacionin startues të londinezëve, shkruan Periskopi.

Mbrojtësi, 21-vjeçar, është jashtëzakonisht i talentuar sidomos teknikisht dhe këtë e shfaqi edhe gjatë ndeshjes kundër Brazilit në Copa America.

Në minutat e fundit, ai me qetësi absolute e poshtëroi yllin e Barcelonës, Philippe Coutinhon në këtë mënyrë.


Dikush t’i thotë Coutinhos se ka edhe më keq. /Periskopi.com/