Nokauti i vitit në boks, Sanchez e nxjerr jashtë ringut ‘Pit Bullin’

Periskopi.com Sporti

Nokauti brutal midis boksierit kuban, Franco Sanchez dhe meksikanit Julian Fernandez shënoi luftën e ‘zjarrtë’ në boksin e peshave të rënda, transmeton Periskopi.

Në këtë ndeshje boksi në pesha të rënda, kubanezi mundi “Pit Bullin” nga Meksika në një mënyrë brutale.

Sanchezi e shfrytëzoi rastin dhe i dha një goditje të fortë në kokë, pas së cilës boksieri mbizotërues u hodh jashtë litarëve të ringut.

Për kubanin, kjo ishte fitorja e 17 në të njëjtin numër luftimesh dhe ai tani është në vendin e gjashtë në listën e sfiduesve në kategorinë e peshave të rënda të versionit WBA.

Shihni videon.