Formacionet zyrtare, Juventus – Barcelona

Periskopi.com Sporti

Sonte e gjithë vëmendja e futbolldashësve është te ndeshja më interesante, ajo mes Juventusit dhe Barcelonës, e cila starton me fillim në orën 21:00, transmeton Perikopi.

Kujtojmë se, për ‘Zonjën e Vjetër’ nuk do të luaj sulmuesi kryesor, portugezi, Cristiano Ronaldo.

Shihni formacionet. /Periskopi

Image

Gjyqtari që ndau drejtësinë në ndeshjen Maqedoni e Veriut-Kosovë do të jetë arbitri kryesor i ndeshjes Juventus-Barcelona

Periskopi.com Sporti

Të mërkurën në ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja derbi mes Juventusit dhe Barcelonës në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Në këtë ndeshje, gjyqtar kryesor do të jetë holandezi, Danny Makkelie.

Vlen të theksojmë se Makkelie ishte gjyqtari kryesor edhe në ndeshjen e Ligës së Kombëve mes Maqedonsië së Veriut dhe Kosovës.

Gjatë karrierës së tij ka ndarë drejtësinë në 480 ndeshje dhe ka dhënë hiq më pak se 1485 karon të verdhë.