Juventus – Bologna, formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Juventus do të ketë përballë Bolognan në kuadër të xhiros së 19-të të Serie A.

 

Pas humbjes së Milanit nga Atalanta dhe barazimit të Interit me Udinesen, Juventusi kërkon të shfrytëzojë këtë mundësi që të afrohet kreut të tabelës, transmeton lajmi.net.

Lajm i mirë për “Bianconerët” është rikthimi i mbrojtësit Matthijs de Ligt, i cili është i gatshëm për këtë ndeshje pas shërimit nga COVID-19.

Alex Sandro dhe Paolo Dybala nuk do të jenë të gatshëm për ndeshje, ndërsa tek Bologna mungon Gary Medel.

Formacionet zyrtare të klubeve.

Juventus: Szczesny, Chiellini, Bonucci, Danilo, Cuadrado, Bentancur, Arthur, Bernardeschi, McKennie, Ronaldo, Kulusevski.

Bologna – Juventus, formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Bologna – Juventus, ndeshje kjo e cila luhet në kuadër të javës së 27-të në Serie A.

Juventinët vijnë këtë takim pas humbjes në finalen e Kupës së Italisë dhe iu duhen tre pikët pasi gara për titull është tejet e ngushtë.

Ndeshja starton më fillim në orën 21:45.

Vlenë të theksohet se, Juventus në këtë ndeshje do të hyjë me disa mungesa të rëndësishme, si Higuain, Khedira e Chiellini.

Shihni formacionet. /Periskopi