Formacionet zyrtare: Juventus – Fiorentina

Periskopi.com Sporti

Sonte (e martë) do zhvillohet ndeshja mes Juventusit dhe Fiorentinas, e vlefshme për xhiron e 14-të të Seria A.

“Bianconerët” synojnë vetëm fitore që të ndjekin Milanin në kreun e tabelës.

Kurse, Fiorentina synon të fitojë së paku një pikë që të qëndrojë sa më larg zonës së rrezikshme.

Formacionet zyrtare:

Juventus: Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Bonucci, Sandro; Chiesa, McKennie, Bentacur, Ramsey; Morata, Ronaldo.

Fiorentina: Dragowski; Caceres, Milenkovic, Pezzella, Biraghi, Igor, Amrabat, Castrovilli, Valero, Ribery, Vlahovic.