Asambleisti më i votuar i AAK-së në Vushtrri, i bashkohet Nismës Socialdemokrate

Periskopi.com Lajme

Asamblisti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Vushtrri, Berat Asllani, ka kaluar në partinë Nisma Socialdemokrate.

Këtë e ka bërë të ditur ministri Endrit Shala nëpërmjet një shkrimi në Facebook.

“Familja Asllani njihet për atdhedashurinë dhe Idrizi madje ishte edhe i burgosur politik, andaj bashkimi i tyre me Nismën Socialdemokrate na bënë edhe krenarë e edhe borxhli për të punuar për Kosovën që e meritojmë”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FOfficialEndritShala%2Fposts%2F948854015476412&width=500″ width=”500″ height=”776″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allow=”encrypted-media”></iframe>