Finalja e Euro U21, Spanja kalon në epërsi me këtë supergol

Periskopi.com Sporti

Po zhvillohet aktualisht finalja e madhe e Kampionatit Evropian U21 ndërmjet Spanjës dhe Gjermanisë.

‘Stuhia e Kuqe’ ka kaluar e para në avantazh qysh në minutën e 7’ me një supergol.

Ishte mesfushori i Napolit, Fabian Ruiz, ai që zhbllokoi sfidën me një goditje të bukur.

Për 23-vjeçarin ky ishte goli i dytë në këtë kompeticion, në katër takime sa ka zhvilluar.