Shala: Me bashkë-partiakë të vjetër për të shkëmbyer ide të reja për suksese të radhës

Periskopi.com Lajme

Kandidati për deputetë nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, ka takuar disa bashkë-partiakë të vjetër, shkruan Periskopi.

Shala ka thënë se është kënaqësi kur takon bashkëpunëtorë e bashkëpartiak të vjetër.

“Edhe vikendet me punë e kanë kënaqësinë e vet kur takon bashkëpunëtorë e bashkë-partiakë të vjetër, për të shkëmbyer ide të reja për suksese të radhës”, ka shkruar Shala.

 

Kelmendi: Peja ishte dje skena e Partisë Demokratike dhe kandidatëve të saj

Periskopi.com Lajme

Kandidati për deputetë nga radhët e PDK’së, Migjen Kelmendi, me anë të një postimi ka trguar për tubimin e kësaj parti në Pejë, shkruan Periskopi.

Kelmendi ka thënë se ‘stadiumi i basketbollit ishte i vogel me i nxane krejt anetaret e simpatizantet’.

Shkrimi i plotë i Kelmendit:

Peja, qyteti i fminise time, qyteti i frymezimit tim letrar, qyteti rranze Rugove, vendit te prejardhjes time, qyteti i rrethum me bukuri te rralle, ishte dje skena e Partise Demokratike dhe kandidateve te saj.
Stadiumi i basketbollit ishte i vogel me i nxane krejt anetaret e simpatizantet…