Shokuese! Ja si duket kasaphana e lopëve të ngordhura që u shitën në tregun e Pejës

Periskopi.com Lajme

Policia e Kosovës arrestoi sot tre persona që dyshohet se kanë shitur mish nga lopët e ngordhura në tregun Kosovar. Njëri prej të arrestuarve madje është future në paraburgim prej një muaj.

Ndërsa kallxo.com ka siguruar edhe fotografi të tjera të lopëve të ngordhura të cilat ishin bërë gati për t’u shitur në tregjet e Pejës.

Fotografitë tregojnë depon ku përpunohej mishi dhe gjendjen në të cilën ndodheshin frigoriferët.

Ju njoftojmë se pamjet janë shokuese, kujdes!