Bashkimi është kampion i Kosovës në basketboll të femrave, mposht bindshëm Prishtinën

Periskopi.com Sporti

Bashkimi në konkurrencën e femrave ka fituar Kupën e Kosovës për vitin 2020

Në finalen e madhe e cila përfundoj pak minuta më parë, prizrenaset fituan ndaj Prishtinës me rezultatin 84:66.

Më e dalluarja te Bashkimi ishte Brpëm ,e 27 pikë të shënuar.

Kurse, te Prishtina u dallua me 16 pikë, u dallua Xhanaj.

Kujtojmë, nga ora 20:30, zhvillohet finalja e madhe e konkurrencës së meshkujve, në mes të Yllit dhe Pejës.