Arrestohet gruaja që dyshohet se kërcënoi fëmijët e Vuçiqit

Periskopi.com Lajme

Një grua me inicialet A.J.A. 39 vjeçare nga Shabaci u arrestua nën dyshimin për kërcënim ndaj fëmijëve të presidentit serb Aleksandar Vuçiq nëpërmjet rrjetit social, Twitter.

Sipas deklaratës së Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë ajo u arrestua për shkak të dyshimit se kreu veprën penale të rrezikimit të sigurisë, transmeton Klan Kosova.

Sipas urdhrit të Departamentit Special të Krimeve të Larta Teknike të Prokurorisë në Beograd, e dyshuara do të mbahet në paraburgim deri në 48 orë, pas së cilës, me një padi penale, do të dërgohet në prokurorinë kompetente.

Duke folur për kërcënimet ndaj tij dhe fëmijëve të tij në Twitter, Vuçiq tha se nuk ka ankth psikologjik, por pakënaqësi dhe urrejtje politike për përparimin e Serbisë, transmeton Klan Kosova.