Kur keqkuptohet krejt koncepti i Halloweenit, yjet e estradës u veshën si melaqe për natë t’shtrigave

Periskopi.com Showbiz

Disa nga yjet e stradës kosovare, por edhe disa nga yjet botërore zgjodhën të veshnion kostume të bukura, të bënin grim të zakonshëm profesional dhe të dukeshin bukur.

Kjo në kundërshtim me të gjitha traditat e Halloween-it.

Merimangat, fshesat e shtrigave, kapelat dhe ngjyra e zezë, ishin shumë larg garderobës së Kejvina Kthjellës, Luana Vjollcës, madje larg edhe Kim Kardashianit, shkruan Periskopi.

Si edhe shumë emra të tjerë të shoubizit edhe Kejvina Kthella ka festauar “Halloween-in”, ajo kishte vendosur të duket si mikja e saj Tayna për këtë festë.

Në një fotografi të publikuar në rrjetin social Instagram, Luana Vjollca dukej mjaft atraktive, ndërsa ishte veshur si ‘Hirushja’.

Në anën tjetër edhe Kim Kardashian ka vendosur të mos dukej e frikshme për Halloëeen, ajo u vesh si personazhi i filmin “Legaly Vlone”, të cilën e luan Elle Ëoods, që është një studente bionde në fakultetin e drejtësisë.

Më poshtë keni fotografitë e tyre, që mund ta vlerësoni vet, nëse duket sadopak të frikshme. /Periskopi