Sami Kurteshi me gjuhë primitive i dëshiron “vdekje nëne” atij që prish “lojën”

Periskopi.com Lajme

Sot është arritur marrëveshja e koalicionit qeverisës VV-LDK.

Madje, LDK ia ka dërguar mandatarit Kurti edhe listën me emrat e deputetëve.

Por, është dikush që po ironizon me këtë marrëveshje.

Sami Kurteshi, dikur një nga zërat më të fuqishëm të VV-së, i cili u penalizua duke mos u zgjedhur deputet, me disa deklarata skandaloze, ka postuar një status.

”Kush e prishë lojën, i dektë Nona”, shkruan Kurteshi në facebook.

Duket se për z.Kurteshi, marrëveshja e arritur mes LDK-së dhe VV-së nuk është më shumë se një “lojë”.