Spanjë – Gjermani, formacionet zyrtare të finales së madhe të Kampionatit Evropian për U-21

Periskopi.com Sporti

Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Gjermanisë për moshat U-21 kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare.

Spanja dhe Gjermani do të luajnë mes vete në finalen e madhe të kampionatit evropiane për moshat U-21.

Kjo finale e madhe do të zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin Dacia Arena të Udineses.

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme pasi synojnë fitimin e trofeut.

Formacioni titullar i Spanjës: Sivera; Martin, Vallejo, Nunez, Junior; Fabian Ruiz, Marc Roca, Ceballos; Dani Olmo, Oyarzabal, Fornals

Formacioni titullar i Gjermanisë: Nubel; Klostermann, Tah, Baumgartl, Henrichs; Serdar, Eggestein, Dahoud; Amiri, Waldschmidt, Oztunali.