Pejë, disa familje pa kulm mbi kokë si pasojë e stuhisë së fuqishme

Periskopi.com Lajme

Si pasojë e një stuhie të fuqishme që ka goditur në komunën e Pejës, disa familje kanë mbetur pa kulm mbi kokë.

Kështu ka thënë në një lidhje direkte në emisionin Info Magazine në Klan Kosova, zyrtari nga Drejtoria e Emergjencave në Komunën e Pejës, Gani Krasniqi,

“Gjatë 24 orëve të fundit në komunën e Pejës, si pasojë e erërave të fuqishme që goditën, kemi pasur me qindra raste të lajmëruara nga qendra e thirrjeve 112”.

“Natyrisht se me marrjen e informatave kemi angazhuar komisionin përkatës dhe menjëherë kemi dalë në terren”.

“Në komunën tonë kanë mbetur mjaftë familje pa kulm mbi kokë dhe kemi një numër të madh të rasteve të paraqitura ku kemi pasur edhe raste zjarri”.