Mbahet koncert me rastin e Festës së Muzikës

Periskopi.com Lajme

Ambasada e Francës në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës me rastin e Festës së Muzikës, sot organizojnë koncert.

Koncerti do të mbahet në parkun e Gërmisë, duke filluar nga ora 20:00.

Në këtë koncert do të performojë grupi i njohur nga Franca “Les Coureurs de rempart” dhe emra të njohur të muzikës shqiptare si: Elina Duni, Asgjë Sikur Dielli, Sytë, Yll Megi, Rubin Beqo, si dhe grupi i njohur nga Italia Kalascima.