Sony krijon ‘kondicionerin që vishet’: Ja si funksionon

Periskopi.com Tech & Auto

Sony ka nisur një kondicioner të ri të veshur, i quajtur ‘Reon Pocket’, i cili bën me të dyja veshjet e brendshme dhe të jashtme.

Teknologjia ka evoluar shumë gjatë viteve dhe ne kemi një numër të pajisjeve të teknologjisë që e bëjnë jetën tonë të lehtë. Por a keni menduar ndonjëherë se si të mbijetoni në nxehtësi gjatë udhëtimit diku pa kondicioner?

Një ‘kondicioner që vishet’ nuk është më një ëndërr!

Sony ka nisur një projekt për një pajisje të tillë për të mbijetuar në verën e nxehtë. Pajisja do të quhet REON POCKET. Është një pajisje që mund të vishet dhe mund të kontrollohet nga telefoni juaj i mençur, transmeton Indeksonline.

Sony Reon Pocket është një pajisje e re që ndihmon jo vetëm nga verërat e nxehta, por edhe nga dimrat e ftohtë.

Duke e bërë atë më të lehtë për t’u përdorur, pajisja mundësohet nga një bateri litium-jon që mund të përdoret për një ditë të tërë me vetëm 2 orë karikim. Ka peshë të lehtë që mat rreth 54 x 20 x 116mm dhe mbështet telefonat e lidhur me Bluetooth 5.0 LE.