Vashat e Kosovës turpërohen nga Përfaqësuesja Tulipane, pranojnë 6 gola

Periskopi.com Sporti

Kampionet europiane, dhe nënkampionet e botës, vashat e Përfaqësueses tulipane, janë treguar të forta në ballafaqim me dardanet, në takimin e vlefshëm për garat kualifikuese të 2022, duke iu shkaktuar këtyre të fundit një debakël, shkruan Periskopi.

Mysafiret, vashat tulipane, në pjesën e parë shënuan plot 4 herë në portën e Kosovës, ndërkaq në pjesën e dytë, në minutat e fundit të ndeshjes shënuan edhe dy gola të tjerë.

Për 1: 0 shënoi futbollistja e Arsenalit, Van de Bok, golin e dytë e realizoi, Snoeijs në minutën e 31′, Martens në minutën e 34’të dhe golin e katërt e shënoi golashënuesja e golit të dytë, Snoeijs.

Kujtojmë se, Kosova në këtë ndeshje hyri me shumë mungesa të formacionit bazë ku munguan tetë lojtare kryesore. /Periskopi

Formacionet zyrtare: Kosova – Holanda

Periskopi.com Sporti

Kombëtarja e Kosovës në kategorinë e femrave zhvillon një ndeshje shumë të rëndësishme në kualifikimet për Kampionatin Evropian.

Vashat tona në ‘Fadil Vokrri’ presin Kombëtaren e Holandës, në ndeshjen që fillon nga ora 19:00.

Formacionet zyrtare: Kosova – Holanda.