Ja kush është babai i MC Kreshës, ai ju bashkua PDK-së

Periskopi.com Lajme

Kreshnik Fazliu, i njohur me emrin e skenës si MC Kresha, është një nga reperet më të talentuar shqiptar.

Ndonëse është mjaft i njohur, MC Kresha familjen e tij e cila është me origjinë nga Drenica, e ka mbajtur gjithmonë larg syrit të publikut, duke folur gjithmonë vetëm për karrierën e tij si këngëtar dhe asnjëherë për jetën personale.

Por gjatë një tubimi të PDK-së mbrëmë në Prekaz, është parë edhe babai i tij Nuredini, shkruan Magazina.al

Nuredini i cili me profesion është kirurg, është parë në mesin e simpatizantëve të PDK-së në Prekaz, ku ishte edhe kryetari i partisë, Kadri Veseli dhe kryetari i PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku dhe zyrtarë të tjerë të kësaj partie.